تغییرات جدید در Adobe Connect 11.4

 • میزبانان و مجریان جلسه اکنون می توانند ارائه های پاورپوینت را با فایل های MP4 که در اسلایدها قرار داده شده اند بارگذاری کنند. هنگامی که اسلایدها پیشرفته شوند، فایل های MP4 برای همه شرکت کنندگان پخش می شود.
 • میزبان ها و ارائه دهندگان می توانند نوار پخش ارائه را برای کنترل بیشتر بر play/pause و playback scrubbing فعال کنند.

مدیران حساب اکنون می‌توانند گزینه‌های دسترسی عمومی را برای اتاق‌ها و ضبط‌ها حذف کنند تا امنیت بیشتری را فراهم کنند.

 • گزینه جدیدی برای حذف گزینه دسترسی “Anyone who has the URL may enter the room” برای همه اتاق‌های جلسه، اتاق‌های سمینار و کلاس‌های مجازی در حساب کاربری.
 • گزینه جدیدی برای حذف گزینه دسترسی ‘public’ برای همه ضبط‌های موجود در حساب.

Adobe Connect 11.4 یک تجربه audio/video delivery کاملاً جدید را به عنوان یک ویژگی بتا معرفی می کند. ویژگی جدید audio/video  بتا در صورت درخواست مدیر حساب در دسترس کاربران است.

 • امکان روشن کردن audio/video experience جدید در هر اتاق.
 • پشتیبانی از یک وب‌کم با وضوح کامل (1080p) در Video pod. میزبان‌ها می‌توانند یک گزینه Full HD (1080p) جدید را از تنظیمات برگزیده ویدیو در اتاق جلسه خود انتخاب کنند.  
 • پشتیبانی از حداکثر سه وب‌کم با وضوح بالا (720p) در Video pod – اگر بیش از سه ویدیو قابل مشاهده باشد، نمایشگر به طور خودکار با وضوح پایین‌تری تنظیم می‌شود.
 • Focus View – یک گزینه نمای جدید برای نمایش یک ویدیو در یک زمان به قسمت Video اضافه شده است. در صورت انتخاب، میزبان می‌تواند از بین شرکت‌کنندگانی که وب‌کم‌های خود را روشن کرده‌اند، فردی را که در Focus View نمایش داده می‌شود، انتخاب کند، یا می‌توانند حالت جدید ‘Active Speaker’ را انتخاب کنند.
 • حالت جدید   ‘Active Speaker’ اکنون هنگام استفاده از ‘Filmstrip view’  و ‘Focus view’ در قسمت ویدیو در دسترس است. وقتی فعال باشد، ویدیوی اصلی به‌طور خودکار تغییر می‌کند تا فردی را که صحبت می‌کند نشان دهد.
 • پشتیبانی از صفحه بندی – اگر تعداد ویدیوهای فعال در پاد ویدیو از 20 فراتر رود، صفحات اضافی 20 ویدیویی ایجاد می شود.
 • ضبط‌های جلسه MP4 مبتنی بر سرور – هنگامی که یک جلسه ضبط می‌شود، نسخه MP4 ضبط شده به‌طور خودکار ایجاد می‌شود و مدت کوتاهی پس از توقف ضبط جلسه در دسترس است.
 • پشتیبانی از اشتراک‌گذاری صفحه از مرورگرها – میزبان‌ها و ارائه‌کنندگانی که از مرورگرها در اتاق‌های دارای تجربه A/V جدید می‌پیوندند، می‌توانند صفحه‌نمایش خود را بدون نیاز به برنامه دسکتاپ Adobe Connect به اشتراک بگذارند. هنگام اشتراک‌گذاری صفحه از مرورگر، پنل کنترل کوچک در دسترس نخواهد بود. مدیران می‌توانند اشتراک‌گذاری صفحه از مرورگر را از تنظیمات Compliance and Control در Adobe Connect Central غیرفعال کنند.
 • ورود به جلسات: اتاق‌های دارای A/V جدید به‌طور پیش‌فرض در حال حاضر در یک مرورگر راه‌اندازی می‌شوند. با این حال، کاربر می‌تواند با وارد کردن نشانی وب جلسه در صفحه اصلی برنامه، انتخاب کند که این اتاق‌ها را در برنامه دسک‌تاپ باز کند.
 • گزارش مشکل – اکنون کاربران می توانند مشکلی را در رابطه با کیفیت صدا یا تصویر از داخل اتاق جلسه گزارش کنند. گزینه “گزارش مشکل” در نوار منوی اتاق موجود است.
 • نظرسنجی خروجی جدید – وقتی میزبان جلسه را پایان می‌دهد، نظرسنجی بازخوردی به همه کاربران نشان داده می‌شود تا تجربه صوتی/تصویری خود را در جلسه ارزیابی کنند. 
 •  
 

تغییرات جدید در Adobe Connect 11.3

سرویس دهنده های جدید Caption (1CapApp، Ai-Live و VITAC) اکنون داخلی هستند، می توانند توکن‌های سرویس دهنده دائمی ایجاد شوند، و گردش کار یکپارچه‌سازی ارائه‌دهنده  بهبود پیدا کرده است. 

پادهای چت و نظرسنجی به‌روزرسانی‌های قابل توجهی برای پشتیبانی بهتر از صفحه‌خوان‌ها داشته‌اند، عناصر رابط کاربری متعددی اصلاح شده‌اند، و ناوبری صفحه‌کلید بهبود یافته است.

تغییرات جدید در Adobe Connect 11.2

چه چیزی تغییر کرده است؟

Adobe Connect 11.2 برای همه محیط‌های استقرار سرور در دسترس است – سرویس‌های هاستینگ، مدیریت‌شده، Cloud خصوصی و سرورهای داخلی. این سند موارد جدید را برای همه کاربران شرح می دهد.

برنامه جدید Adobe Connect Mac به برگزارکنندگان، ارائه دهندگان و شرکت کنندگان اجازه می دهد تا از رابط کاربری جدید در تمام انواع جلسات، از جمله کلاس های مجازی و اتاق های سمینار لذت ببرند. ارائه دهندگان می توانند به همه ویژگی ها، از جمله دوربین های HD و اشتراک گذاری صفحه نمایش، با عملکرد برتر جلسه دسترسی داشته باشند. پیشرفت‌ها شامل تجربه راه‌اندازی جدید، سهولت بیشتر ورود، و اشتراک‌گذاری صفحه نمایش به‌روز شده است.

با Adobe Connect 11.2، برگزارکنندگان و سرپرستان می توانند با استفاده از Voice over IP، Universal Voice و یکپارچه تلفن، تجربه صوتی بهبودیافته را برای همه کاربران در اتاق خود فعال کنند. تجربه صوتی پیشرفته با استفاده از کدک صوتی مدرن (Opus) برای اتاق‌هایی که فقط روی Standard View تنظیم شده است، ارائه می‌شود. صدای پیشرفته در آخرین نسخه برنامه های Adobe Connect برای ویندوز و مک و کلاینت HTML پشتیبانی می شود. در برنامه های کلاسیک Adobe Connect پشتیبانی نمی شود. همچنین هنوز در برنامه های تلفن همراه پشتیبانی نمی شود.

Adobe Connect 11.2 اکنون شامل یک گزینه نمایشگر Closed Caption در هر اتاق جلسه است. میزبان‌های جلسه می‌توانند خدمات زیرنویس حرفه‌ای را از ارائه‌دهندگان شرح‌نویسی شخص ثالث ادغام کنند، یا می‌توانند هر فردی را در جلسه به عنوان زیرنویس انتخاب کنند. شرکت‌کنندگان در جلسه می‌توانند زیرنویس‌ها را مشاهده یا پنهان کنند و می‌توانند اندازه قلم و رنگ زیرنویس را برای خوانایی بهتر سفارشی کنند. هر شرکت‌کننده می‌تواند اندازه و محل پنجره شرح شناور را تغییر دهد تا نیازهای خود را به بهترین نحو برآورده کند. چندین زیرنویس همزمان می‌تواند برای پشتیبانی از زبان‌های مختلف یا ارائه زیرنویس‌های جداگانه در طول جلسات جداسازی ارائه شود. زیرنویس‌های جلسات زنده نیز می‌توانند در موارد ضبط شده نمایش داده شوند.

از Adobe Connect 11.2 به بعد، جلسات باید در Standard View یا فقط در Classic View باشد. گزینه ترکیبی از نماها در یک اتاق جلسه در دسترس نخواهد بود.

این به میزبان‌ها اجازه می‌دهد تا جلسات را بهتر آماده و ارائه دهند – با دانستن اینکه محتوا به طور مداوم برای همه کاربران نمایش داده می‌شود، هر کاربر رابط کاربری و تجربه یکسانی خواهد داشت، و این که قابلیت‌ها برای همه یکسان خواهد بود. این همچنین مشکلات احتمالی ناشی از نیاز به پشتیبانی از محتوای ترکیبی را برطرف می کند.

مجموعه جدیدی از گزینه‌های پیکربندی در سطح حساب و در سطح اتاق در دسترس خواهد بود که به مدیران حساب یا میزبان‌ها اجازه می‌دهد از میان گزینه‌های زیر انتخاب کنند.

نمای استاندارد یا Standard View: در این حالت، اتاق جلسه به کاربران این امکان را می دهد که از طریق کلاینت HTML فقط در مرورگرها یا برنامه های دسکتاپ جدید وارد کلاس شوند. کاربرانی که از مرورگرها وارد می شوند به سرویس گیرنده HTML منتقل می‌شوند (اگر برنامه‌های دسکتاپ نصب نشده باشند). از کاربرانی که از مرورگرهای قدیمی (مثلاً اینترنت اکسپلورر 11) یا برنامه‌های دسکتاپ قدیمی‌تر استفاده می‌کنند، خواسته می‌شود که از یک مرورگر مدرن (Chrome، Firefox، Safari یا Edge) وارد شوند یا به آخرین نسخه برنامه دسکتاپ ارتقا دهند. کاربران تلفن همراه همچنین می توانند با استفاده از برنامه های تلفن همراه فعلی به کلاس بپیوندند.
نمای استاندارد با صدای پیشرفته: در این حالت، کدک صوتی Opus در اتاق جلسه استفاده می شود تا تجربه صوتی پیشرفته را به همه شرکت کنندگان ارائه دهد. فقط کاربرانی که از مرورگرهای مدرن در کلاینت HTML و برنامه‌های دسکتاپ جدید می‌پیوندند می‌توانند به این حالت بپیوندند. کاربران تلفن همراه نمی توانند با استفاده از برنامه های تلفن همراه فعلی بپیوندند.
نمای کلاسیک یا Classic View: در این حالت، اتاق جلسه به کاربران اجازه می دهد فقط از برنامه های دسکتاپ قدیمی بپیوندند. از کاربرانی که از مرورگر می آیند خواسته می شود تا با استفاده از برنامه دسکتاپ نصب یا ملحق شوند. کاربران تلفن همراه همچنین می توانند با استفاده از برنامه های تلفن همراه فعلی بپیوندند.

بهبود پاد پرسش و پاسخ

نام ارسال‌کننده و سؤال اکنون در یک خط ظاهر می‌شود تا فضا را کمتر اشغال کند و امکان نمایش تعداد بیشتری سؤال را فراهم کند.
سوالات پاسخ داده شده با یک علامت بزرگ نشان داده می شوند.
سؤالاتی که توسط یک ناظم دیگر پاسخ داده می شود اکنون به وضوح نشان داده شده است.
پیام های پخش شده برای همه اکنون با یک نماد ایمیل نشان داده می شود.

سایر بهبودها
– برگزارکنندگان اکنون می‌توانند از «Select All» و «Clear All» هنگام انتخاب کاربران در «پاد شرکت‌کنندگان» و «نمای اتاق برک‌آوت» استفاده کنند.
– در حین ویرایش ضبط‌ها، نقطه‌های «برش» شروع و پایان اکنون می‌توانند به محل پخش شوند.
– منوهای Ellipsis (•••) و Help (?) ترکیب شده و در یک منوی Help (?) واحد به روز شده اند.
– همه کاربران می توانند هم رابط کاربری و هم محتوای متنی را در نمای استاندارد با استفاده از CTRL (یا CMD) +/- بزرگ کنند.
– برنامه Adobe Connect برای Mac اکنون از نصب بی صدا برای استقرار سازمانی پشتیبانی می کند.
– نسخه Tomcat به 9.0.37 ارتقا یافته است.

تغییرات جدید در Adobe Connect 11.0

چه چیزی جدید و تغییر یافته است؟
Adobe Connect 11.0 برای همه محیط‌های سروری در دسترس است – سرویس‌های میزبانی شده، مدیریت‌شده، ابرهای خصوصی و سرورهای داخلی.
این صفحه، موارد جدیدی را برای همه شما توضیح می‌دهد – برخی از ویژگی‌ها ممکن است در نسخه‌های محدود قبلی موجود بوده باشند. ​

با Adobe Connect 11.0، میزبان ها و ارائه دهندگان اکنون می توانند جلسات را تنها با یک مرورگر وب و بدون دانلود نرم افزار اضافی شروع و مدیریت کنند.

از یک مرورگر، میزبان ها می توانند:

شروع و مدیریت جلسات، کلاس های درس مجازی و وبینارها (اتاق سمینار)
کنفرانس صوتی را شروع و مدیریت کنید
شروع/مکث/توقف ضبط
طرح‌بندی‌ها و پادها را ایجاد، ویرایش و مدیریت کنید
ایجاد، مدیریت، و شروع جلسات استراحت
تمام تنظیمات برگزیده جلسه را مدیریت کنید
علاوه بر این، مجریان اکنون می توانند:

همه انواع محتوای پشتیبانی شده را آپلود و به اشتراک بگذارند – فایل‌های پاورپوینت، اسناد PDF، ویدئوهای MP4، صوتی MP3، تصاویر JPG/PNG، انیمیشن‌های GIF، ارائه‌های تعاملی Captivate، فایل‌های Adobe Presenter (فرمت‌های HTML یا ترکیبی)، و پادهای سفارشی
از ابزارهای تخته سفید برای طراحی یا حاشیه نویسی روی محتوا استفاده کنید
دوربین آنها را به اشتراک بگذارید
مدیریت پرسش و پاسخ
به قسمت میزبان و مجری دسترسی پیدا کنید
شرکت‌کنندگانی که دسترسی پیشرفته‌تری دریافت کرده‌اند، یا در بخش‌های مختلف شرکت می‌کنند، همچنان می‌توانند دوربین‌های خود را به اشتراک بگذارند، از ابزار طراحی تخته سفید استفاده کنند، یادداشت‌ها را ویرایش کنند و محتوا را به اشتراک بگذارند.

محدودیت های مرورگر برای همه کاربران شامل اشتراک گذاری صفحه نمایش و نمایش دوربین فیلمبرداری است. کاربران باید برنامه جدید جلسه Adobe Connect را نصب و راه اندازی کنند تا صفحه نمایش خود را به اشتراک بگذارند یا بیش از دو جریان زنده دوربین را در طول جلسات مشاهده کنند.

همه کاربران ممکن است از طریق Adobe Flash Player در یک مرورگر به پیوستن خود ادامه دهند، با این حال بسیاری از ویژگی های جدید برای کاربران Flash در دسترس نخواهد بود.

برای اطلاعات بیشتر در مورد آنچه پشتیبانی می شود، به قابلیت های Adobe Connect در HTML Client مراجعه کنید.

سرپرستان و مدیران اتاق می توانند انتخاب کنند که آیا کاربر HTML را برای شرکت کنندگان در سطح حساب یا اتاق فعال یا غیرفعال کنند. برای اطلاعات بیشتر در مورد نحوه فعال کردن این تنظیمات، به فعال کردن Adobe Connect HTML Client مراجعه کنید.

برنامه جدید Adobe Connect 11 Windows به میزبان ها، ارائه دهندگان و شرکت کنندگان اجازه می دهد تا از رابط کاربری جدید در تمام انواع جلسات، از جمله کلاس های مجازی و اتاق های سمینار لذت ببرند. ارائه دهندگان می توانند به همه ویژگی ها، از جمله دوربین های HD و اشتراک گذاری صفحه نمایش، با عملکرد برتر جلسه دسترسی داشته باشند. پیشرفت‌ها شامل تجربه راه‌اندازی جدید، سهولت بیشتر ورود، و پالت اشتراک‌گذاری صفحه نمایش به‌روز شده است.  

خروجی صوتی در مرورگرها به طور قابل توجهی بهبود یافته است. صدای میکروفون از به‌روزرسانی‌های مهم برای تحویل صدا بهره می‌برند. این برای تمام جلسات، کلاس های درس مجازی، وبینارها (اتاق سمینار) و پخش ضبط در HTML اعمال می شود. 

شرکت‌کنندگان اکنون می‌توانند به زیرنویس‌ها و آهنگ‌های صوتی اضافی تعبیه‌شده در ویدیوهای MP4 دسترسی داشته باشند. محتوای PDF آپلود شده اکنون توسط صفحه خوان ها قابل خواندن است. رابط جدید میانبرهای صفحه کلید جدید، ناوبری برگه های بهبود یافته و پشتیبانی بهتر از صفحه خوان ها را ارائه می دهد. 

 

همه رابط های مبتنی بر Flash اکنون به HTML به روز شده اند، از جمله تقویم صفحه اصلی، ویرایشگر ضبط، صفحه آزمایش تشخیصی، تقویم سمینار، گزارش رویداد، پخش کننده محتوای دوره، و داشبوردها و نمودارهای دیگر

 • امکان افزودن لینک در Notes pod
 • امکان تغییر نام اتاق های breakout 
 • امکان چرخش شرکت‌کنندگان در اتاق‌های breakout 
 • پشتیبانی از فایل‌های GIF متحرک در اشتراک‌گذاری پادها
 • عملکرد تخته سفید بهبود یافته است
 • فایل را بکشید و در پنل اشتراک گذاری فایل رها کنید
 • نمای «Manage Layouts’» برای پشتیبانی از نمای طرح‌بندی چند ستونی اضافه شد
 • امکان جستجو و انتخاب طرح‌بندی‌ها در نمای «Manage Layouts».
 • امکان قفل کردن طرح‌بندی‌ها برای جلوگیری از حرکت تصادفی غلاف در طول جلسات
 • اکنون می توان ناحیه میزبان و ارائه کننده را فقط به میزبان ها محدود کرد
 • یک اولویت برای یادآوری ضبط اضافه شده است
 • یک اولویت برای بافر خودکار ویدیوی MP4 اضافه شده است